Dlaczego garnki są okrągłe? Rzecz o uważności.

Dzień jak co dzień. Ogarniając kuchnię, powkładałam naczynia do zmywarki, a ponieważ jest mała i podobno „kompaktowa” – stos garów myję ręcznie, przy pomocy gąbki i płynu.

I nagle uświadamiam sobie, że lubię zmywać naczynia (zaznaczam, że uświadamiam sobie to WTEDY i TYLKO WTEDY, gdy myję gary – bo później o tym zapominam).

Dlaczego garnki są okrągłe?

Żeby łatwiej się je zmywało? Pewnie też.

Ale okrągłe średnio pasują do kwadratury szafki.

Nie wspominając już o analogii do Mandali…

A może… Lepiej się miesza łyżką w okrągłym garnku – ruch jest płynny i przyjemny, a wykonując cylindryczne, płynne ruchy ręką synchronizujemy półkule mózgowe. Ten ruch sprzyja także ćwiczeniu uważności. To taki swoisty Mindfullnes, bo jak często jesteśmy świadomie uważni? Uważni tak przynajmniej na 99,9%? Serio. Po co mieszać zupę w okrągłym garnku? Po co wkładać określone składniki do zupy? Po co i dla kogo w ogóle tę zupę gotować? – Banał!

Ile miłości poprzez zwyczajne, przyziemne czynności przekazujemy sobie i bliskim? Za tymi pytaniami kryje się podstawa i motywacja naszych działań.

Ja odczuwam dziką radość i wdzięczność, gdy mój 3-letni synek i 33-letni mąż wysiorbują zupę z talerza i proszą o dokładkę 😀 .

 

A może nie warto się nad tym zastanawiać, bo przecież jest mnóstwo tematów i spraw, które warto wziąć pod ostrze filozoficznych rozmyślań.

A może jednak warto…

Jak myślisz?

12

fot. by addapinch.com

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

DARMOWY TRANSPORT & Minus 15% na cały asortyment w sklepie Mandalove.pl Zamknij