Ćwiczenie z Mandalą

Ćwiczenie z Mandalą

Cześć 🙂
Chcę Cię zaprosić do pewnego ćwiczenia. Jest ono na pierwszy rzut oka banalne, proste i przyjemne, ale wnioski i autorefleksja mogą sięgnąć najgłębszych pokładów Ciebie.

Przygotuj dwie kartki, kredki, pisaki, pastele lub przybory plastyczne, które posiadasz i lubisz. Zachęcam Cię do włączenia instrumentalnej muzyki polecam np.: Celtycką muzykę relaksacyjną

Zadbaj o swoją przestrzeń, możesz zapalić ulubioną świecę lub zapach, poproś bliskich aby przez najbliższy czas uszanowali Twoją przestrzeń.

Weź kilka głębokich oddechów,  znajdź wygodną dla siebie pozycję i kiedy poczujesz gotowość, zacznij malować Mandalę,  pozwól by Twoja ręka poprowadziła Cię, niech wybierze kolory, kształty, symbole. Daj się ponieść i zaufaj sobie.

Kiedy poczujesz, że Twoja Mandala jest już gotowa, przyjrzyj się jej z każdej strony. Zadecyduj jak ją ułożyć (na zasadzie: w takim ułożeniu mogę powiesić swój obraz na ścianie).

A teraz druga część ćwiczenia 🙂

Przygotuj drugą kartkę i długopis a następnie spójrz na Mandalę tak, jakby to nie był obraz, który został namalowany przez Ciebie.

Przydatne mogą być poniższe pytania:

  • jak myślisz co mógł czuć autor/autorka Mandali?
  • co chciał/chciała przekazać swoim obrazem?
  • czego potrzebuje w tym momencie?

Możesz też zadać własne pytania 🙂

Celem tego ćwiczenia oprócz kreatywnej zabawy i zrobienia „czegoś dla siebie” jest pogłębianie empatii, introspekcja i uwrażliwienie na własne potrzeby i emocje.

Ciekawa jestem Twoich wniosków, refleksji i oczywiście MANDALI! Daj znać w komentarzu, wiadomości lub mailu 🙂

Pozdrawiam Cię!

Hanna

Ćwiczenie z Mandalą

Ćwiczenie z Mandalą

 

Ps. Namalowałaś/namalowałeś własną Mandalę, możemy ją wprawić dla Ciebie w biżuterię (wisior, bransoletkę lub breloczek) wystarczy, że napiszesz do nas  na Facebooku lub na maila kontakt@mandalove.pl 🙂

 

Odpowiedź do “Ćwiczenie z Mandalą”

  1. Bogumiła Starczewskia 22 lutego 2018 at 09:55 Bezpośredni odnośnik

    Coś dla mnie bardzo mnie wciągnęłao i uwielbiam bawić się kolorami i przy tym relaks na maksa
    Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę Ci

Dodaj komentarz

DARMOWY TRANSPORT & Minus 15% na część asortymentu w sklepie Mandalove.pl Zamknij