Szczypta szacunku.

Różowy kwarc przez wieki traktowany był jako amulet sprzyjający miłości, płodności. Wierzono, że przyniesie on ukojenie złamanemu brutalnie sercu.
Myślę, że jako ludzie lubimy i potrzebujemy nadawać znaczenia przedmiotom, którym się otaczamy, sytuacjom, w których bierzemy udział i ludziom, których zapraszamy do naszego życia.
Zapewne każdy z nas robi to w mniejszym czy większym stopniu. I prawdopodobnie nie ma w tym nic złego. Pewnie znajdzie się kilka tez, które to potwierdzą i kilka, które temu zaprzeczą.
Wierze też głęboko, że możemy szanować wlasne i cudze przekonania (nawet! -chociaż jest to trudne – takie, które stoją w sprzeczności z naszymi).
Nie jest to łatwe, bo spieszymy do tego by udzielić rady, skorygować, wyprostować cudze myślenie bo uważamy, że jest błędne. A co jeśli to nasze myślenie jest błędne? A co jeśli to nasze zachowanie nie jest w porządku? Oczywiście to taki zakrojony ogólnik. Być może mocno krzywdzący. Ja uczę się by zamiast pouczenia, rad, i „tych innych” obdarować drugiego człowieka ciekawością. I jak zmieniam perspektywę na bycie zainteresowaną tym, jakie drugi człowiek ma poglądy, spostrzeżenia, doświadczenia, emocje, to często (żeby nie powiedzieć „zawsze”) dowiaduje się fascynujących historii i mam szansę spotkać się z kimś tak „naprawdę”.
I im dłużej dane mi jest żyć, tym bardziej przekonuję się, ze pojęcie „posiadania racji i słuszności” jest pojeciem enigmatycznym albo wręcz…utopijnym.
„Nikt nie ma racji i wszyscy ją mamy”
Szanujmy się, obdarzajmy uwagą, ciekawością i zrozumieniem.

Pozdrawiam Was 😊
Hanna

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

DARMOWY TRANSPORT & Minus 15% na cały asortyment w sklepie Mandalove.pl Zamknij