Dziedzictwo.

Trudno nie odnieść się do ostatnich wydarzeń z Francji. Katedra Notre Dame swym pięknem emanowała niemalże niezmiennie od momentu ukończenia budowy w 1345 roku. Wczoraj stanęła w ogniu. Media donosiły nieustannie o losach najsławniejszej europejskiej katedry. Udało się ją „uratować” a obecny prezydent Francji Emanuel Macron zapowiedział jej odbudowę.
To ogromna ulga. Ogromne dziedzictwo kulturalne ocalało.
Jak wiele takich „dziedzictw” mamy na codzień w naszym życiu? Chwil wysyconych rozmaitymi emocjami, ludzi, którzy towarzyszą nam w podróży naszego życia, piękna, które doceniamy i tego, które doceniamy dopiero po jego utracie?
Podobno nic nie trwa wiecznie…
A jednak.
Wiecznie trwać będzie „to” o co dbamy, „to” co traktujemy z szacunkiem i miłością. Mamy prawo się mylić, mamy prawo błądzic, mamy prawo upadać, mamy prawo nie rozumieć, mamy prawo wybaczać, mamy prawo do tego by nam przebaczono.
Życie i piękno tak samo są ulotne.

Czy wiesz, że dla buddyjskich mnichów tak samo ważym procesem i elementem jak usypywanie mandali z kolorowego piasku jest jej niszczenie?
Tak. To ważne, by pamiętać, że nie jesteśmy wieczni, a na świat przychodzimy dosłownie na „chwilę”, więc doceniajmy najlepiej jak tylko potrafimy, kochajmy tak jak tylko możemy, obdarzajmy się szacunkiem, bo po co mamy wzajemnie się ranić?
Może to dobry moment, dobry dzień by kogoś przytulić, obdarzyć dobrym słowem, może to dobry dzień by pomilczeć i być obecnym, przeprosić, podziękować, powiedzieć i okazać jak bardzo kogoś się kocha.
Dziś jest dobry dzień na to by…

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

DARMOWY TRANSPORT & Minus 15% na cały asortyment w sklepie Mandalove.pl Zamknij