Harmonia Sfer – Nasze instrumenty

I. Narzędzia muzykoterapii którymi się posługujemy:

 

  1. GONG

Dźwięk wydawany przez gong jest jedyny w swoim rodzaju, wyróżniający się z pośród innych instrumentów. Nakładające się na siebie dźwięki tworzą  tony pochodne tzw. alikwoty i to w głównej mierze tworzy  charakter brzmienia gongu.

 

Oprócz wrażeń słuchowych dźwięk jest odbierany również przez całe ciało, pobudzane są zakończenia nerwowe w skórze, mięśniach i kościach. Ciało wchodzi w rezonans z dźwiękiem.

 

Alikwoty sprawiają że praca mózgu spowalnia wchodząc w częstotliwość Alfa i Theta czyli stan głębokiego relaksu. Gong pomaga kontaktować się z emocjami, które na co dzień mogą być wyparte.

 

  1. MISY DŹWIĘKOWE

Wspomagają proces  leczenia, zapewniają równowagę fizyczną, psychiczną, emocjonalną i duchową.

Zakres dźwięków i drgań, które wydają misy oddziałuje właśnie na tych  poziomach.

 

  1. KAMERTONY TERAPEUTYCZNE

W oparciu o badana naukowe fizyków i matematyków oraz ludzi o nieprzeciętnych zdolnościach muzycznych i terapeutycznych została stworzona specjalna technika pracy z kamertonami.

Polega ona na dostrojeniu się, wejściu w rezonans z dźwiękami,  których głównym odbiorcą jest zawarta w organizmie woda.

 

„Muzyka jest wibracją, jeśli poddamy wodę jej działaniu to struktura krystaliczna wody zmieni się”,  (Masaru Emoto – japoński pisarz i badacz, zajmujący się zagadnieniami struktury wody. Twierdził, że ludzkie emocje mają ogromny wpływ na wodę, co miały potwierdzać fotografowane pod mikroskopem kryształy wody. Aby zgłębić temat polecamy film „Woda -wielka tajemnica”

 

Poprzez wibracyjną moc, skutecznie działają na ok 250 chorób, przynosząc wewnętrzny spokój i radość.

Kamertony równoważą energię czakramów, oczyszczając je z toksyn i blokad i w razie potrzeby doenergetyzowują  lub wyrównują nadwyżkę energetyczną. Następuje dostrojenie się ludzkiego organizmu jak instrumentu do wzorcowych wibracji zdrowia. Podnosi się wibracja organizmu , a przez to poziom świadomości. Umożliwia to dokonanie zmian błędnych wzorów, które doprowadziły do choroby.

 

Kamertony posiadają swoją określoną częstotliwość np.:

Kamertony C 256Hz  i G 384Hz  – kwinta czysta nazywana również harmonią wszechświata: odżywia tkanki i komórki, podnosi poziom  hemoglobiny, stabilizuje krążenie, reguluje poziom serotoniny, melatoniny i endorfin. Przynosi ugruntowanie, uziemienie i skupienie.

 

 

  1. CZĘSTOTLIWOŚCI SOLFEŻOWE (Solfeggio Frequencies)

Jest to tzw. 9-tonowa skala czyli zestaw dźwięków, które wibrują dokładnie na częstotliwościach niezbędnych do transformacji.  Zostały odkryte przez dr Joseph Puleo i opisane w książce dr Leonard Horowitz „Healing Codes for the Biological Apocalypse”.

 

Częstotliwości te zawierają sekrety pitagorejskiej matematyki i stanowią pogrzebaną przez 3000 lat oryginalną skalę muzyczną. Starożytne solfeggio, którego brzmienia mają stymulujący wpływ na naszą świadomość i DNA

 

Poszczególne częstotliwości solfeżowe mają wpływ na określone sfery ograniczeń działając na energię naszych emocji uzdrawiająco i uwalniająco.

 

„Skala częstotliwości Solfeggio”

 

UT – 396 Hz – uwalnianie od poczucia winy i strachu

RE – 417 Hz – odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany

MI – 528 Hz – transformacja i cuda (naprawa DNA)

FA – 639 Hz – połączenie, relacje międzyludzkie

SOL – 741 Hz – budzenie intuicji

LA – 852 Hz – powrót do duchowości

 

3 brakujące dźwięki

174 Hz (=3) uwalnianie od podświadomych lęków i traum

285 Hz (=6) Przyspieszenie rozwoju świadomości/ewolucja świadomości

963 Hz (=9) aktywator szyszynki (jasnowidzenie)