O nas

Mandalove.pl CENTRUM TERAPII SZTUKĄ

Kochamy sztukę, pasjonujemy się różnymi artystycznymi formami wyrażania siebie. Łączy nas to, że pragniemy wykorzystywać swoje talenty aby pomóc przy tym innym ludziom. ARTETERAPIA to coś z czym w naszych PROJEKTACH pragniemy was zapoznać i pokazać, że jest to wyjątkowo skuteczna a przy tym kolorowa i rozluźniająca forma kontaktu z własnym wnętrzem.

Ważną częścią naszej pracy jest Mandala. Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna stosowana w pracy terapeutycznej zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza”koło życia, cały świat, święty krąg”.

(więcej informacji na temat Mandali tutaj)

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami. TUTAJ


hania_czyzHANIA CZYŻ

Przede wszystkim jestem kobietą, żoną Marcina i mamą Miłosza 🙂
Jestem certyfikowaną arteterapeutką, ukończyłam również autorski warsztat bajkoterapeutyczny pani psycholog Katarzyny Klimowicz. Ukończyłam Śląską Akademię Liderek przy Stowarzyszeniu Promocji Kobiet Aktywnych ‚SPinKA’ w Katowicach, w związku z czym, z radością mówię o sobie, że jestem liderką :)Uczęszczałam do Instytutu Psychologii Stosowanej, gdzie ukończyłam dwa treningi terapeutyczne: trening interpersonalny oraz trening „wewnętrzne dziecko”.Od 2012 r. prowadzę zajęcia rozwojowe z elementami arteterapii.Arteterapia to terapia przez sztukę, której głównym celem jest wyrażanie siebie: swoich emocji, uczuć, myśli czy doświadczeń za pomocą wszelkich form artystycznych w bezpiecznych warunkach. Arteterapia nie koncentruje się na wartościach estetycznych, w związku z czym nie trzeba posiadać zdolności artystycznych by w pełni z niej korzystać. Różni się ona od tradycyjnej terapii tym, że relacja terapeutyczna zawiązuje się pomiędzy klientem a jego dziełem a nie terapeutą.
W Arteterapii z powodzeniem wykorzystuję pracę z Mandalami, które są obrazami wpisanymi w koło, niosącymi z sobą przesłanie nadane im przez autora, ale przede wszystkim informacje dotyczące konkretnych doświadczeń, emocji i uczuć. Przy pracy z Mandalami posługuję się wiedzą dotyczącą koloroterapii, interpretacji liczb i podstawowego znaczenia symboli.W ramach Arteterapii prowadzę również relaksacje i medytacje prowadzone, których celem jest przede wszystkim wyciszenie, relaks, rozluźnienie ciała, skoncentrowanie się na sygnałach jakie z niego płyną, a także zgłębianie siebie, poszerzanie samoświadomości, czasem konfrontację z trudnymi emocjami czy doświadczeniami.Spotkania z Mandalą to zaproszenie do rozmowy z samym sobą, dotarcie do najgłębiej skrywanych przeżyć, potencjałów i emocji. Praca z Mandalą jest także wspaniałym dialogiem między dwojgiem ludzi, często pomaga przekazać drugiej osobie to, co trudno jest powiedzieć.

 

 

MARCIN CZYŻ

Z powołania i pasji jestem muzykiem, wokalistą i tekściarzem. Muzyka w moim życiu ma miejsce szczególne. Od 2008 r. byłem współzałożycielem i liderem zespołu reggaowego Heart-Soul-Mind, W latach 2013-2015 byłem wokalistą rockowego zespołu Stan Umysłu.

Moją drugą pasją są Indie i muzyka z nimi związana: mantry i dźwięk mis tybetańskich, które łączę z archaicznym dźwiękiem gongu.

W 2013 r. pod okiem pana Ryszarda Zdziocha z Wrocławia, ukończyłem dwustopniowy kurs gry na gongu i misach tybetańskich wg metody Petera Hessa. Z powodzeniem wykorzystuję instrumenty archaiczne podczas terapii dźwiękiem. Dźwięki tych instrumentów mają działanie relaksujące, koją zmysły i wyciszają umysł. Wibracje gongu i mis tybetańskich wpływają bezpośrednio na komórki w ciele uruchamiając proces zdrowienia.

Od kilku lat prowadzę medytacje, koncerty i sesje indywidualne z gongiem i misami dźwiękowymi a także współprowadzę autorski warsztat Mandala Dźwięku.

Zapraszam również na spotkanie z Mantrą. Śpiew jest elementarną częścią terapii przez sztukę. Ma on działanie uwalniające, oczyszczające. Śpiewanie w grupie budzi poczucie jedności i przynależności.

 

Wspólnie z żoną prowadzę zajęcia arteterapeutyczne, podczas których wykorzystuję takie instrumenty jak: gitara akustyczna, djembe, kije deszczowe.

Jestem założycielem firmy Mandalove, którą prowadzę wspólnie z żoną. Interesuję się biznesem, coachingem, poszukuję coraz to nowszych form motywacji, wyznaczania i osiągania celów, dlatego też prowadzę autorski warsztat Mandala Celu, podczas którego uczestnicy w praktyczny sposób dowiadują się jak wyznaczać i realizować swoje cele i zamierzenia. Mają okazję do własnej refleksji nad życiową drogą, którą obrali lub której poszukują. Kluczowym momentem jest relaksacja połączona z medytacją prowadzoną, podczas której uczestnicy konfrontują się ze sobą, odpowiadając na jedne z ważniejszych pytań zadawanych w życiu: czego pragnę? Do czego dążę? Zwieńczeniem warsztatu jest namalowanie na płótnie Mandali Celu, która jest zaproszeniem do podążania za swoimi pragnieniami.

A czego Ty pragniesz?

 

 

 

natalia_bialowasNATALIA BIAŁOWĄS

Jestem naturoterapeutkę, Absolwentką Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia oraz Międzynarodowej Akademii Rozwoju Człowieka. Od dziecka fascynował mnie dźwięk, prowadziłam własne badania i obserwacje jak wpływa na mnie i otoczenie zjawisko jego oddziaływania.

Głęboki proces uzdrawiania jaki sama przeszłam, uwolnił we mnie chęć do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi. Prowadzę terapię dźwiękiem, która otwiera SERCE, UMYSŁ i DUCHA – przy użyciu Kamertonów terapeutycznych, Świętych Dźwięków Solfeggio – które transformują DNA, gongów oraz innych instrumentów archaicznych – w formie koncertów i sesji indywidualnych.

Metody jakie stosuję sprawiają, że uczestnicy odkrywają praprzyczyny swoich dolegliwości oraz ich związków emocjonalnych z przeszłości.

Jestem także certyfikowaną instruktorką Gimnastyki Słowiańskiej, którą prowadzę w ramach współpracy z Mandalove.

 

 

krzysztof_kuziel

KRZYSZTOF KUZIEL

Z zawodu jestem programistą aplikacji biznesowych. W wolnym czasie projektuję strony internetowe, m.in. jestem autorem mandalove.pl.

W Mandalove zajmuję się sprawami informatycznymi, administracją strony www.

Jedną z moich z pasji jest muzyka. Jako gitarzysta brałem udział w kilku projektach muzycznych. Zajmuję się także realizacją dźwięku. Od wielu lat jestem związany z instytucjami kulturalnymi w Katowicach, gdzie rozwijam swoje zamiłowanie do muzyki.

Interesuję się szeroko pojętą sztuką, od teatru, malarstwa, fotografii, po grafikę komputerową.

 

 

 

 

 

tomasz_baczaTOMASZ BACZA

Jestem Fotografem , na początku była tylko pasja która potem zaczęła zmieniać się w zawód z pasją.

W 2015 roku ukończyłem studia podyplomowe na WSTi z zakresu Fotografii i cyfrowej edycji obrazu. Robiąc zdjęcia staram się nie tylko zachowywać chwile ale również pracować z ludźmi, tak by pomóc im dostrzec samego siebie . Fotografa pozwala wydobyć z ludzi ich emocje często nawet te najbardziej skrywane i bywa lepszym zwierciadłem niż lustro ponieważ na zdjęciach jesteśmy bardziej naturalni i spontaniczni . Poprzez fotografie staram się tak współpracować z ludźmi tak by zaczęli dostrzegać w sobie pozytywy i własne piękno.

Moja dewizą jest hasło chcesz dostrzegać piękno wokół, zobacz je najpierw w samym sobie, każdy z nas jest Piękny .

Zapraszam na mój Fanpage na Facebooku Foto-Graf.